Marina Milovanović: Elektronska nastava 13.05.

Izvor: Marina Milovanović, nastavnik stranog jezika

Poštovani studenti,

Prema današnjem planu za predmet Italijanski jezik 2 predviđena je obrada sledećih oblasti iz 8. lekcije:

lettura e comprensione (esercizi 9, 10, str. 102, dijalog je predviđen za slušanje, ali s obzirom na okolnosti obrađivaće se kao čitanje i razumevanje uz uvodnu vežbu scegli l’opzione adatta; dakle, potrebno je pročitati dijalog i izabrati tačan odgovor iz prethodne vežbe; dijalog može poslužiti i za ponavljanje leksike, odnosno izraza za opisivanje slobodnog vremena i kućnih poslova)

grammatica II (passato prossimo (verbi irregolari) – prošlo vreme (nepravilni glagoli); u datom dijalogu je potrebno pronaći sve oblike prošlog vremena, pre svega oblike pravilnih glagola kao vid ponavljanja prethodnog gradiva, a zatim i nepravilnih – za ovaj deo aktivnosti koristiti vežbu br. 18, str. 106 u kojoj je potrebno pronaći prošlo vreme nepravilnih glagola u datom dijalogu, ali i u mejlu na str. 98, *ovoj listi nepravilnih glagola dodaćemo i glagole leggere, prendere, venire čije nepravilne participe treba samostalno pronaći; esercizi 11, 12, str. 102, 103 – vežbati il passato prossimo kroz date vežbe; rešenja ove tri vežbe poslati putem mejla)

Dodatne vežbe 5, 6, str. 204.

Srdačan pozdrav,
Marina Milovanović