Prof. dr Dragan Kolev: Elektronska nastava 04.05.

Izvor: Prof. dr Dragan Kolev

Poštovane koleginice i kolege masteri,

Prvo da vam čestitam Prvi maj. Evo nas na početku maja i nastavljamo da savladavamo gradivo putem digitalne tehnologije koristeći platformu našeg Fakulteta. Stoga i nova pitanja na naša dva predmeta.

Sistem bezbednosti Srbije

Pitanja za domaći zadatak br. 8.

• Bezbednosno-informativna agencija (BIA) kao elemenat bezbednosnog sistema Srbije
  • Akademija za nacionalnu bezbednost kao institucija za školovanje operativaca za rad u BIA-i.
  • Zakonska osnova rada Bezbednosno-informativneagencijekao elementa nacionalne bezbednosti Srbije

O ovim pitanjima videti u PPP ali konsultovati i Strategiju nacionalne bezbednosti i Strategiju odbrane. Oni studenti koji nisu napisali seminarske radove trebaju da imaju na umu da će je za seminarske radove neophodno uraditi i PPP sa 15 do 20 slajdova. Oni koji završe mogu da ih pošalju.

Metodologija političkih nauka 2

Peti korak:

Pitanja za domaći zadatak br. 8

Da bi se pripremili za sledeći krak u izradi nacrta istraživačkih projekata neophodna su nam nova znanja iz teorije metodologije. Stoga su i koncipirana pitanja sledeća pitanja na koje očekujem Vaše odgovore:

• Zašto je neophodno kreirati uzorak istraživanja?
  • Šta je populacija i uzorak istraživanja
  • Metoda i proces uzorkovanja
  • Stratifikacija uzorka

O ovim pitanjima videti u PPP ali konsultovati i ostalu ponuđenu literaturu.

Dakle, ovaj korak u izradi nacrta istraživačkog projekta je u funkciji izrade uzorka istraživanja za koga ste se opredelili. To znači da je potrebno da sačinite tabelu koja pokazuje kako će izgledati vaš uzorak shodno sledećoj tabeli u prilogu (xls fajl):

Tabela

Ovo je sledeći korak u savladanja osnovnog cilja predmeta Metodologija političkih nauka 2 – ovladati znanjem i veštinom projektovanja naučnog istraživanja. I ovog puta vas upućujem da pažljivo iščitate skriptu „Šta je javno mnenje“ da bi se upoznali sa ovom problematikom jer se vaši nacrti projekata bave ispitivanjem javnog mnenja.

Kao i do sada, za sve upite i nejasnoće stojim Vam na raspolaganju.

Verujem da se pridržavate svih mera i da čuvate sebe i druge od ove pošasti.

S poštovanjem,

Prof. dr Dragan Kolev

Možete mi se obratiti putem mog e-mail-a kolevces@yahoo.com