Student info

Studenti Akademije za diplomatiju i bezbednost posetili Generalštab Vojske Srbije

U četvrtak, 13. decembra 2012. godine, studenti Akademije za diplomatiju i bezbednost posetili su Generalštab Vojske Srbije.

General-major prof. dr Mitar Kovač, načelnik Uprave za planiranje i razvoj Generalštaba, obraćajući se studentima, upoznao ih je sa dostignutim stepenom reformi i daljim pravcima razvoja sposobnosti Vojske Srbije. Pukovnik Zoran Lučić, načelnik Centra za obuku putem sumulacija, upoznao je studente sa nadležnostima Uprave za obuku i doktrinu i detaljnije im govorio o radu Centra za obuku putem simulacija.

Nakon ovih izlaganja, studenti Akademije za diplomatiju i bezbednost obišli su Centar. Bila je to dobra prilika da se praktično upoznaju sa simulacionim softverima koji se koriste u obuci, kao i sa prostornom organizacijom vežbi na kojima Vojska Srbije primenjuje savremene informacione tehnologije.

Poseta Generalštabu Vojske Srbije još jedna je u nizu nastavnih poseta koje Akademija organizuje za svoje studente.