Vesti

Nemački plan u 6 tačaka

Izvor: Srbel.net

Prema Špigelovom izveštaju, kabinet nemačkog kancelara izneo je plan od 6 tačaka da postizanje dalekosežnih reformi u Grčkoj i drugim visoko zaduženim zemljama EU. Plan uključuje sledeće:

1. prodaju državne imovine;
2. smanjivanje beneficija za nezaposlene;
3. promovisanje nisko plaćenih radnih mesta;
4. ukidanje svih poreskih barijera za privatnike;
5. uspostavaljanje specijalnih ekonomskih zona bez ikakvih poreza;
6. pravljenje privatizacionih agencija poput nemačkog Trojhanda.

Portparol nemačke Vlade, Štefen Zajbert, nije opovrgao ove tvrdnje.

Šta ovo znači?

Specijalne ekonomske zone su igrale ključnu ulogu u kineskom privrednom čudu. Ove zone oslobađaju kompanije od plaćanja poreza, brige za prirodno okruženje, radne standarde, pri čemu su sami radnici dovedeni u položaj industrijskih robova.

Privatizacioni model koji zagovara Merkelova nasleđen je iz tranzicionih procesa u Istočnoj Nemačkoj. Agencija Trojhanda je odlučivala o sudbini miliona Nemaca. Rasprodala je 8.500 kompanija sa preko 45.000 postrojenja za vrlo male pare, ili ih je zatvorila. Vrlo mali broj od 4 miliona radnih mesta u industriji je ostao.

Tomas Štraubar, direktor Instituta za međunarodnu ekonomiju iz Hamburga pozvao je na stvaranje “Evropskog protektorata” nad Grčkom. Štraubar je rekao da, šta god se desi na ponovljenim izborima 17. juna, Grčka ostaje neuspešna država, kojoj nedostaje snage za novi početak. Podsećamo, termin protektorat bio je vezan za britanske kolonijalne posede, kao i nemačku okupaciju Češke. Slučajno?

Ekspreti upozoravaju na spori, ali kontinuirani pritisak na banke koji se preliva na Italiju i Španiju. Od početka krize, građani i privrednici su povukli 63 milijarde evra sa grčkih računa, što je trećina ukupnih depozita. Od sredine prošle godine, 100 milijardi evra je povučeno iz španskih i 160 milijardi iz italijanskih.

U ovakvim uslovima, vladajuće klase su zaključile da ne mogu sebi da dozvole luksuz demokratije. Vodeći zvaničnici, poput nemačkog ministra finansija Volganga Šojblea i šefa Međunarodnog monetarnog fonda, Kristine Lagard, zastrašuju Grke momentalnim bankrotom države, ukoliko glasaju za partije koje su protiv briselskih mera.

U samoj Grčkoj, vladajuće strukture prave tajne planove za upotrebu vojske protiv spostvenog naroda, ako ulični nemiri postanu suviše veliki.

Na obodima Evropske unije sprema se dikatatura. U slučaju veće krize, nema razloga da slični scenariji ne prošire i na druge zemlje.

visoko obrazovanje po ugledu na najprestižnije svetske obrazovne ustanove, po povoljnim uslovima.
školarina na 10 mesečnih rata!

Zakaži besplatne konsultacije sa našim stručnim kadrom