Raspored ispita

Prof. dr Mihajlo Manić: Smanjenje ispitnih obaveza za 20%

Извор: Проф. др Михајло Манић

Поштоване колегинице и колеге,

С обзиром на препоруке Министартсва просвете да се, у априлском и јунском испитном року школске 2019/20. године,  градиво на испитима смањи за 20%, студенти ће, у зависности од предмета који полажу имати могућност да самоиницијативно, према личним афинитетима, интересовању и тежини наставне јединице, одаберу одређен број испитних питања које не морају учити за испит.

То значи, да када на испиту добију нека од тих питања која су изабрали а која ће саопштити на самом испиту, неће бити у обавези да на њих одговарају, већ ће их заменити за друга и при том неће бити никаквих санкција. На основу броја питања, 20% умањења је распоређено на следећи начин:

1. Социологија – 43 испитна питања – студент бира 9 питања која не мора да спрема за испит
  2. Религија и политика – 35 испитних питања – студент бира 7 питања која не мора да спрема за испит
  3. Методологија политичких наука – 26 испитних питања – студент бира 6 питања која не мора да спрема за испит
  4. Психологија покрета – 20 испитних питања – студент бира 4 питања која не мора да спрема за испит
  5. Политичко насиље – 21 испитно питање – студент бира 4 питања која не мора да спрема за испит
  6. Комуникологија – нема испитних питања – студент бира 3 функције медија која не мора да спрема за испит

Стандардне две врсте помоћи на самом испиту, као и до сада, остају у употреби: замена питања и консултовање литературе, према утврђеним правилима.

Предметни наставник