Doc. dr Žarko Braković: Elektronska nastava 24.04.

Izvor: Doc. dr Žarko Braković

Poštovane koleginice i kolege studenti,

Planom nastave iz predmeta Krizni menadžment za 24.04.2020. godine bila je predviđena obrada nastavnih pitanja:

1. Alati za upravljanje krizama: Kontingentno planiranje;
  2. Sistem ranog upozorenja;
  3. Simuliranje kriza;
  4. Alati za upravljanje abnormalnim krizama;
  5. Specifičnosti upravljanja prirodnim katastrofama;
  6. Specifičnosti upravljanja tehnološkim katastrofama;
  7. Specifičnosti upravljanja krizama konfrontacije;
  8. Specifičnosti upravljanja zlonamernim aktima.

U udžbeniku Krizni menadžment ova pitanja su izložena na stranama 134-157.

U prilogu Vam dostavljam i prezentaciju koju možete preuzeti sa ovog linka.

Zadatak za razmišljanje: Da li su mere usmerene na kontrolu panike paradigma za uspešnu kontrolu krize? Koliko je njena kontrola u kriznim situacijama nužan preduslov za ovladavanje krizom? Da li vidljiv plan sa jasno definisanim redosledom primene mera ima uticaja i kako? Šta bi ste vi, kao krizni menadžer, u različitim fazama, preduzeli radi rešenja krizne situacije i time držali paniku po kontrolom (možete koristiti realnu situaciju koja se dešava kod nas i svetu sa aktuelnom pandemijom)?

Zadatak za rad: Izrada eseja na temu: „Efekti neophodnih mera preduzetih u različitim fazama kriznog menadžmenta na kontrolu panike“.

Esej treba da bude završen i u elektronskom obliku dostavljen predmetnom nastavniku na e-mail, do 30.04.2020. Tekst obraditi u programu Word sa istim preporukama kao i za prethodni esej.

Ukoliko ima nejasnoća oko teme ili nečeg drugog, stojim na raspolaganju.

Srdačan pozdrav!

Doc. dr Žarko Braković