Doc. dr Danijela Bjelja: Elektronska nastava 15.04.

Izvor: Doc. dr Danijela Bjelja

Poštovane koleginice i kolege studenti,

Nastavljamo sa online konsultacijama i elektronskom nastavom. Današnja tema za je nastavak obrađivanja drugog elementa javnog nastupa, odnosno pisanje i sastavljanje besede.

• Besednik
BESEDA
• Slušaoci

Kao eseji, svi govori imaju tri glavne sekcije: uvod, telo i zaključak. Za razliku od eseja, govori moraju biti napisani da bi se čuli, za razliku od čitanja. Morate napisati govor na način koji čuva pažnju publike i pomaže u slikanju mentalne slike. Na sledećem linku možete pogledati prezentaciju predviđenu za današnji čas.

Ovom prilikom vas ponovo pozivamo da na nam se priključite sredom u 16h u našem redovnom terminu za online nastavu putem platforme skype. Potrebno je da me dodate na ime danijela.bjelja pa ćemo vas dodati na grupu za online video predavanja ili da vas neko od mnogobrojnih kolega koji slušaju doda u grupu. Nakon predavanja moguće su vežbe sa koleginicom Sarom Stojanović na istoj platformi.

Predviđena literatura za ovaj deo gradiva jeste poglavlje “Beseda” u Hrestomatiji Retorika i javni nastup.

Želim vam svima dobro zdravlje, visok stepen građanske svesti i što prijatniju i edukativnu izolaciju.

Za sva pitanja vam na raspolaganju putem mejl adrese.

S poštovanjem,
Doc. dr Danijela Bjelja