Doc. dr Stevo Ivetić: Elektronska nastava 12.05.

Izvor: Doc. dr Stevo Ivetić

Poštovani studenti master studija,

Dana 12.5.2020. godine održaćemo nastavu iz predmeta Politika bezbednosti u trajanju od dva nastavna časa. Ponovićemo jednu temu o koju smo u ranijem periodu već razgovarali i jednu novu temu od značaja za razumjevanje bezbjednosni politika Evropske unije u cjelini.

1. MIROVNE STUDIJE

– Nastanak i razvoj mirovnih studija u svijetu.
– Evolucija mirovnih studija kroz istoriju.
– Glavne karakteristike mirovnih studija danas.

Da li su danas i na koji način klimatske promjene prijetnja bezbjednosti u svijetu ? Na koji način percipirate aktuelna dešavanja i predviđate ( predlažete ) daljna postupanja nadležnih institucija Srbije u ovoj oblasti ?

2. EVROPSKA KANCELARIJA ZA BORBU PROTIV PREVARA – OLAFA (Ivetić S., OLAF – čuvar budžeta EU (pravni osnov i organizaciona struktura), Zbornik radova sa međunarodnog naučnog skupa na temu Odnos prava regiona i prava EU, Pravni fakultet Istočno Sarajevo, 2015.g.)

– organizaciona struktura, zadaci i način rada.

Kako vidite značaj OLAFA i njegovih rezultata?

– OLAF i Srbija, vaša razmišljanja.

3. EVROPSKI POLICIJSKI KOLEDŽ – CEPOL

– Organizaciona struktura , ciljevi i značaj CEPOLA.
– CEPOL i Srbija.

4. UDRUŽENJE ANTITERORISTIČKIH JEDINICA EU – ATLAS (Ivetić S., Vuković M., Značaj i uloga Atlas grupe u antiterorističkim aktivnostima država EU, zbornik radova sa V Međunarodnog naučnog skupa na temu Vrednost i identitet, Fakultet za pravne i poslovne studije, Novi Sad, 2015.g.)

– organizaciona struktura, pravni osnov, načini rada.
– Značaj ATLAS grupe.
– ATLAS i Srbija

Molim studente da inteziviraju izradu i dostavu elektronskim putem seminarskog rada, uz koga je predmetnom nastavniku potrebno dostaviti i prezentaciju.

Srdačan pozdrav,
doc. dr Stevo Ivetić