Marina Milovanović: Elektronska nastava 22.04.

Izvor: Marina Milovanović, nastavnik stranog jezika

Poštovani studenti,

Prema današnjem planu za predmet Italijanski jezik 2 predviđena je obrada sledećih oblasti iz 7. lekcije:

grammatica I (pronomi diretti con i verbi modali + infinito – položaj direktnih zamenica uz modalne glagole + infinitiv, objašnjenje se nalazi u pregledu gramatike na str. 94, dodatna vežba str. 90, esercizio 16, obratiti pažnju na dva moguća položaja zamenice)

grammatica II (stare + gerundio – upoznavanje građenja i upotrebe konstrukcije kroz samostalan rad, esercizio 17, str. 90; vežbi prethode primeri sa datom konstrukcijom, potrebno je potražiti još primera u dijalogu na str. 88, 89; obratiti pažnju na upotrebu s obzirom da se koristi za iskazivanje sadašnje radnje, ali one koje se dešava u trenutku govora, za razliku od prezenta; esercizi 18, 19, str. 90, 91 + esercizio 10, str. 200 – rešenja vežbi poslati putem mejla)

Studenti koji su zainteresovani za dodatne bodove mogu poslati putem mejla rad na temu La mia stagione preferita (70‐80 parole).

Srdačan pozdrav,
Marina Milovanović