Marina Milovanović: Elektronska nastava 15.04.

Izvor: Marina Milovanović, nastavnik stranog jezika

Poštovani studenti,

Prema današnjem planu za predmet Italijanski jezik 2 predviđena je obrada sledećih oblasti iz 7. lekcije:

grammatica I (pronomi diretti – direktne zamenice za 3. lice jednine i množine, funkcija objekta, esercizio 7, str. 87 – vežba u kojoj je potrebno pronaći zamenice upućuje na tekst na str. 84, 85; oblici zamenica nalaze se u pregledu gramatike na str. 93, 94, a dodatno objašnjenje ćete dobiti putem mejla; nakon upoznavanja oblika i funkcije ovih zamenica potrebno je uraditi esercizio 8, str. 88)

lettura e comprensione (str. 88, 89, dijalog je predviđen za slušanje, ali s obzirom na okolnosti obrađivaće se kao čitanje i razumevanje uz prateću vežbu vero/falso; dijalog može poslužiti i za ponavljanje leksike, odnosno izraza za opisivanje vremena)

grammatica II (pronomi diretti – direktne zamenice za 1. i 2. lice jed. i mn. funkcija objekta, esercizi 12, 13, 14, str. 89; oblici zamenica nalaze se u pregledu gramatike na str. 94; nakon upoznavanja oblika i funkcije ovih zamenica potrebno je uraditi esercizi 15, 16 str. 90)

Dodatne vežbe 5, 6, 7, 9, str. 199, 200

Zbog težine ove gramatičke oblasti koju obrađujemo, potrebno je poslati rešenja vežbi na moju mejl adresu.

Srdačan pozdrav,

Marina Milovanović