Sara Stojanović: Elektronska nastava 15.04. (vežbe)

Izvor: Sara Stojanović, saradnik u nastavi

Poštovani studenti,

Za ovaj čas vežbi, predviđene su govorne tehnike, koje bi trebalo da radimo u praksi, kroz Vaše govore. Međutim, pošto to nije moguće, ja sam izdvojila par videa na TedTalk-u, koje bi trebalo da pogledate. Pored ovih, postoji još interesantnih i korisnih videa, tako da ako Vas interesuje, pregledajte šta sve ima.

Linkovi za video zapise:

1. TED’s secret to great public speaking
[youtube id=”-FOCpMAww28″ width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””]
U ovom videu se govori o tome da ne postoji formula za dobar govor, ali da postoji tajni sastojak zajednički za sve najbolje govore. Isto tako, nude se 4 stavke koje Vam mogu koristiti prilikom govora.

2. How to speak so that people want to listen
[youtube id=”eIho2S0ZahI” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””]
U ovom videu, stručnjak za zvukove demonstrira- kako do moćnog govora- od nekih praktičnih vokalnih vežbi do saveta kako govoriti sa empatijom.

3. Your body language may shape who you are
[youtube id=”Ks-_Mh1QhMc” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””]
Govor tela utiče na to kako nas drugi vide, ali može se promeniti i kako mi vidimo sebe. Socijalni psiholog Ami Cuddi ističe značaj govora tela.

4. How I beat stage fear

Video koji govori o tremi, i kako se ona suzbija.

ZADATE KNJIGE

Nadam se da ste pročitali prve dve zadate knjige, Ispovest ekonomskog ubice i Noama Čomskog, kao i da ste prešli na Projekat Rusija I i II kako biste stigli da pročitate sve do ispita.

Takođe, ako ste zainteresovani, možemo organizovati termin na Skype-u, kako bismo više razgovarali o knjigama.

Ukoliko imate dodatnih pitanja, slobodno me kontaktirajte.

S poštovanjem,

Sara Stojanović