Doc. dr Stevo Ivetić: Elektronska nastava 14.04.

Izvor: Doc. dr Stevo Ivetić

Poštovane kolege i studenti master studija,

Dana 14.4.2020. godine održaćemo predavanje iz predmete Politika bezbednosti, u trajanju od 2 nastavna časa, obradićemo sledeće teme u skladu sa dosadašnjim dogovorom:

1. TRGOVINA NA PODRUČJU ODBRANE

– Pojasni značaj i ulogu vojne namjenske industrije u nacionalnoj bezbjednosti države, njen bezbjednosni, politički, ekonomski aspekt;
– Značaj i benefiti razvoja novih tehnologija u vojne namjene na ukupne naučne i privredne potencijale države;
– Regionalna inicijativa RACVIAC (Centre for Cooperation – RACVIAC), Regionalni centar za asistencije u verifikaciji i implementaciji kontrole naoružanja, sjedište u R. Hrvatskoj, čiji je stalni član Srbija;

Pogledaj sajt, izvrši pretrage i iznesi svoje mišljenje o značaju i dometima inicijative.

2. HIV, COVID I SIGURNOST

– HIV, COVID i ljudska sigurnost;
– HIV, COVID i nacionalna sigurnost;
– Prijetnje pandemije HIV-a I COVIDA međunarodnoj i nacionalnoj bezbjednosti.

Zahvaljujem se na dostavljenim odgovorima i posebno na komentarima na osnovu izvršenih širih naučnih pretraga na zadate teme. Studentima ću, naravno, odgovoriti pojedinačno. Potrebno je da inteziviramo rad na izradi kvalitetnih seminarskih radova.

Srdačan pozdrav,
doc. dr Stevo Ivetić