Marina Milovanović: Elektronska nastava 01.04.

Izvor: Marina Milovanović, nastavnik stranog jezika

Poštovani studenti,

Prema današnjem planu za predmet Italijanski jezik 2 predviđena je obrada sledećih oblasti iz 6. lekcije:

grammatica: avverbi di frequenza (gramatička oblast – prilozi za iskazivanje učestalosti II deo, obratiti pažnju na značenje priloga i mesto u rečenici (radi lakšeg razumevanja ove oblasti studenti će dobiti dodatno pojašnjenje putem mejla), esercizi 15, 16, 17 str. 78, 79)
communicazione (Con quale frequenza…? (Koliko često…?), esercizio 18, str. 79, vežbati upotrebu priloga kroz primere formulišući odgovore u 1. l. jed.)
lettura e comprensione (čitanje i razumevanje teksta Conosciamo gli italiani, str. 80, odgovore na pitanja iz teksta poslati mejlom)

Dodatne vežbe: str. 195, 196 esercizi 10, 11

Studenti koji su zainteresovani za dodatne bodove mogu uraditi TEST 3, str. 82, 83 i poslati rešenja putem mejla.

S poštovanjem,

Marina Milovanović