Dan državnosti Srbije 15. februar: Neradni dan 17. februar 2014. godine

Neradni dani povodom Dana državnosti, 15. februara, biće subota, nedelja i ponedeljak, saopštilo je danas Ministarstvo rada Srbije. Prema Zakonu o državnim i drugim praznicima u Republici Srbiji, Sretenje – Dan državnosti Srbije je državni praznik i praznuje se 15. i 16. februara, navelo je ministarstvo.

“S obzirom na to da 15. i 16. februar ove godine padaju u subotu i nedelju, prema zakonu, neradan je i prvi sledeći radni dan – ponedeljak, 17. februar”, navodi se u saopštenju.

Prvi radni dan nakon praznika za sve zaposlene i studente Akademije za diplomatiju i bezbednost biće utorak, 18. februar.

Sekretarijat