Dekan FDB-a sa delegacijom: Poseta ambasadi Alžira

Dana 26. juna 2024. godine Dekan Fakulteta za diplomatiju i bezbednost prof. dr Radojica Lazić susreo se sa Nj.E. Fatah Mahrazom, ambasadorom Alžira u Republici Srbiji.

Delegaciju FDB na sastanku koji je održan u Ambasadi NDR Alžir U Beogradu, pored dekana činili su i prof. Nataša Kankaraš kao prevodilac, i Nikola Petrović kao predstavnik fakulteta za međunarodnu saradnju.

Dekan je sa ambasadorom Mahrazom razgovarao o mogućim oblicima i perspektivama saradnje između FDB i Ambasade Alžira. Razmatrano je više mogućih projekata koji će zajednički biti realizovani u narednom periodu, uključujući i jedan izuzetno značajan događaj, a sve u okviru obeležavanja 70. godišnjice alžirske Revolucije.