Stručna tribina na FDB-u: Nasilje u porodici i mehanizmi zaštite dece

Fakultet za diplomatiju i bezbednost i Udruženje  žrtava nasilja ’’HAJR’’ organizuju stručnu tribinu na temu:

NASILJE U PORODICI I MEHANIZMI ZAŠTITE DECE

Tribina se održava 24.04.2024.godine sa početkom u 15h, na Fakultetu za diplomatiju i bezbednost, Milorada Ekmečića 2, Beograd.

Teme Tribine:

1. Oblici nasilja u porodici i rodno zasnovano nasilje
  2. Nasilje nad decom i mladima
  3. Posledice traumatičnog događaja na decu
  4. Mehanizmi zaštite dece u slučajevima nasilja u porodici – sistem socijalne zaštite, obrazovni sistem, sudski procesi i zaštita, uloga i mogućnosti policije.

Na Tribini će govoriti:

– dr Mina Zirojević, pomoćnik Ministra prosvete,

– dr Biljana Stojković, Viši savetnik u Ministarstvu za ljudska i manjinska prava,

– Dragan Knežević, Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju,

– Kancelarija Poverenika za zaštitu ravnopravnosti,

– Sanja Bukva, sudija Drugog osnovnog suda u Beogradu u porodičnim sporovima.

Uvodničar je prof. dr Milica Bošković, redovni profesor Fakulteta za diplomatiju i bezbednost.

Stručnom delu prethodiće zvanično promovisanje saradnje između Fakulteta i Udruženja, koja treba da doprinese boljem naučnom i društvenom utemeljenju i razumevanju pitanja uzroka agresije i nasilja, prevencije, kao i adekvatnog odgovora.

Prof. dr Milica Bošković, prodekan za nauku