RTS, Oko magazin, dekan prof. dr Radojica Lazić: Smrt Danke Ilić

Izvor: RTS

Potraga za telom Danke Ilić nastavljena je i danas, javlja dopisnik RTS-a. Građani u Boru i Banjskom polju pale sveće i ostavljaju cveće i igračke, opraštajući se od ubijene devojčice. Gost Oko magazina na RTS-u tim povodom 4. aprila bio je dekan Fakulteta za diplomatiju i bezbednost prof. dr Radojica Lazić.

Na terenu se nezvanično saznaje da je policija privela brata jednog od osumnjičenih za ubistvo, javlja dopisnik RTS-a.

Dvogodišnja devojčica Danka Ilić je ubijena. Nakon 10 dana potrage i detaljnih provera svih tragova i informacija, policija je uhapsila dva 50-godišnja muškarca iz Bora, osumnjičena za ubistvo.

Oni su automobilom udarili devojčicu, a nakon toga se dogovorili da telo deteta bace.

Uhapšeni su priznali zločin i naveli da je telo devojčice na deponiji.

Međutim, postojala su saznanja da je jedan od osumnjičenih premestio telo na drugu lokaciju, rekao je ministar policije Bratislav Gašić na konferenciji za medije.

Za telom devojčice juče se tragalo u mestima iz kojih su osumnjičeni, kao i na deponiji na starom Banjskom putu. Pretražen je i salaš dede jednog od osumnjičenih.

Građani Bora spontano se okupljaju na gradskom trgu kod Doma kulture, pale sveće i ostavljaju cveće.

Dvogodišnja devojčica je nestala pre deset dana. Od tada se za njom intenzivno tragalo. Prvi put u Srbiji je pokrenut Sistem “Pronađi me”.