Prodekan za nauku FDB-a prof. dr Milica Bošković gost TV Informer: Srbija u potrazi za Dankom Ilić

Izvor: Informer

Devojčica Danka Ilić nestala je u utorak u 13.45 u selu Banjsko Polje kod Bora i još nije pronađena. Posle opsežne potrage u kojoj je učestvovalo na hiljade spasilaca uz pomoć helikoptera i dronova, pretraga terena je obustavljena, a istražuje se i mogućnost otmice. Na ovu temu u Glavni dnevnik govorila je prof. dr Milica Bošković sa Fakulteta za diplomatiju i bezbednost.

Mnogi se nadaju da malena Danka neće postati srpska Medlin Meken, devojčica iz Velike Britanije koja je nestala 2007. godine u letovalištu Praja de Luiz, u Portugalu i kojoj već 17 godina nema ni traga ni glasa. Kad je reč o Srbiji, najdramatičnija otmica dogodila se 13. marta 2015. godine, kada je dvogodišnja Maša Perović oteta iz majčinih ruku! Srećom, otmičari, francuski državljani, uhapšeni su za nekoliko sati, a Maša je vraćena porodici.