Strukovno udruženje sektora bezbednosti: Poziv studentima FDB za stažiranje

Strukovno udruženje sektora bezbednosti (SUSB) je otvorilo konkurs za četvrtu generaciju stažista. Na konkurs se mogu prijaviti studenti svih nivoa studija slanjem biografije i motivacionog pisma na mail security.sector.ngo.gs@zoho.com do 3. novembra 2023. godine.

Stažiranje obuhvata niz predavanja, debata i vežbi na aktuelne teme međunarode politike i bezbednosti. Ove godine stažiranje će se baviti promenama međunarodnog poretka, ratovima u Ukrajini i na Bliskom istoku, situacijom na Balkanu i tradicionalno unutrašnje bezbednosnim temama. Poseban skup biće posvećen razmatranju nemačke spoljne i bezbednosne politike. Na kraju stažiranja biće objavljen Zbornik radova četvrte generacije stažista SUSB. Prethodni Zbornici se mogu pronaći na linku: https://www.sektorbezbednosti.com/radovi-i-publikacije/.