Potpisan Sporazum o saradnji između FDB i MSP Republike Srbije

Dana 22. juna 2023. godine u Ministarstvu spoljnih poslova Republike Srbije svečano je potpisan Sporazum o saradnji između Fakulteta za diplomatiju i bezbednost i Ministarstva spoljnih poslova.

Delegaciju FDB činili su dekan fakulteta, prof. dr Radojica Lazić, prodekan za nauku prof. dr Milica Bošković, prodekan za nastavu prof. dr Mihajlo Manić i stručni saradnik Miloš Jevtić.

Sporazum su potpisali dekan fakulteta i ministar spoljnih poslova, g. Ivica Dačić. U kraćem obraćanju nakon potpisivanja sporazuma, ministar je istakao značaj institucionalizacije saradnje dveju ustanova, koji će se ogledati u budućem stručnom usavršavanju mladih kadrova. Dekan fakulteta se u ime svih zaposlenih i studenata fakulteta zahvalio ministru i ministarstvu na zasnivanju saradnje, posebno napominjući značaj koji će praktična rad studenata u Ministarstvu spoljnih poslova imati za stručna usavršavanja i buduće karijere studenata fakulteta.