Raspored ispita

Evropski odnosi i EU: Kolokvijum

Izvor: Prof. dr Mihajlo Vučić

Obaveštavaju se studenti da će se prvi kolokvijum iz predmeta Evropski odnosi i EU održati 25. oktobra u 10h.

Kolokvijum nije obavezan za izlazak na ispit.

Kolokvijum će biti u obliku test pitanja.

Maksimalan broj bodova koji student može da osvoji na prvom kolokvijumu je 30.

Prolazni broj bodova na kolokvijumu je 15.

Projektovani pragovi ocena:

10 – 27-30

9 – 23-26

8 – 19-22

7 – 16-18

6 – 15

Studenti koji su imali 15 i više bodova stiču pravo da na završnom ispitu ne polažu materiju koja je bila predmet prvog kolokvijuma (prva 23 ispitna pitanja).

Studenti na osnovu projektovanog praga ocena mogu da vide kako bi prošli na ispitu sa pokazanim znanjem na kolokvijumu. Studenti koji nisu zadovoljni svojim ocenama na osnovu projektovanog praga mogu da ponovo odgovoraju na ispitu materiju iz kolokvijuma i da budu ocenjeni nekom drugom ocenom, u zavisnosti od prikazanog znanja u odgovorima na materiju iz kolokvijuma i ostalu ispitnu materiju.

Studenti koji su zadovoljni svojim ocenama iz projektovanog praga i ne žele ponovo da odgovaraju na ispitu materiju iz kolokvijuma, u zavisnosti od odgovora na ostala pitanja na ispitu dobijaju ocenu koja je prosek ocene sa kolokvijuma i ocene znanja na ispitu.

Predmetni profesor

Mihajlo Vučić