Kombinovana nastava: Međunarodno javno pravo

Izvor: Prof. dr Jelena Lopičić Jančić

OBAVEŠTENJE ZA STUDENTE DRUGE GODINE OSNOVIH STUDIJA IZ PREDMETA MEĐUNARODNO JAVNO PRAVO ZA UTORAK 24.11.2020.

Poštovani studenti,

Imajući u vidu prelazak na on-line nastavu, u utorak 24.11. 2020.godine neće se održati nastava iz predmeta međunarodno javno pravo u klasičnom obliku.

Iz udžbenika Međunarodno javno pravo, autora prof. dr Smilje Avramov, Akademja za diplomatiju i bezbednost, Beograd 2011. godine, treba da obradite i naučite sledeća ispitna pitanja kako sledi

– Prava čoveka – nova etapa u razvoju međunarodnog prava – (ispitno pitanje br. 39)
– Univerzalna zaštita ljudskih prava – (ispitno pitanje br. 40)
– Oblici zaštite pojedinih kategorija lica – (ispitno pitanje br. 41)
– Zaštita manjina – (ispitno pitanje br. 42)
– Individualna krivična odgovornost – (ispitno pitanje br. 43)
– Dela počinjena od strane privatnih lica – (ispitno pitanje br. 44)

U slučaju bilo kakvih nejasnoća tokom učenja, možete me kontaktirati na moj email.

S poštovanjem,
Prof. dr Jelena Lopičić Jančić