Dušan Radulović: Elektronska nastava 24.04.

Izvor: Dušan Radulović, saradnik u nastavi

Poštovani studenti,

U okviru naših vežbi dostavljamo Vam – Nacionalnu strategiju zaštite i spasavanja u vanrednim situacijama.

Imajući u vidu prirodu predmeta koji izučavamo, i s obzirom na to da ste studenti završne godine studija, želimo da Vam pružimo uvid kako su pojedini pojmovi našeg predmeta stavljeni pod različite institucionalizovane oblike, u ovom slučaju Nacionalne strategije.

Svrha Nacionalne strategije jeste zaštita života, zdravlja i imovine građana, životne sredine i kulturnog nasleđa Republike Srbije. Ona definiše i određuje nacionalne mehanizme koordinacije i smernice programa za smanjenje katastrofa uzrokovanih prirodnim pojavama i opasnosti od nesreća, zaštitu, odgovor i sanaciju posledica.

Savetujemo Vam da dostavljenu Strategiju proučite i pristupite istoj sa kritičkog stanovišta. Sve komentare pojedinih odredbi koje Vam se nađu bitne, približne i interesantne, možete mi poslati na moju e-mail adresu.

Strategiju možete naći u prilogu.

S poštovanjem,
Dušan Radulović, saradnik u nastavi