Doc. dr Gordana Mrdak: Elektronska nastava

Poštovani studenti,

Imajući u vidu novonastalu situaciju i činjenicu da se nastava neće izvoditi na klasičan način, obaveštavaju se studenti III godine osnovnih studija iz predmeta Međunarodni ekonomski odnosi da će na ovaj način biti instruisani koje lekcije treba da obrađuju i iz koje literature.

S tim u vezi, nastava iz ovog predmeta koja je trebala da bude održana dana 17.03. u vremenu od 09,00 časova do 10,35 časova (u trajanju dva nastavna časa) obuhvata sledeća nastavna pitanja:

(a) Vezani poslovi:
– kompenzacioni i barter poslove;
– poslovi dorade, obrade i prerade;
– reeksportni i tranzitni poslovi;
– sajamski kompenzacioni aranžmani;
– Malogranični i susedni prekomorski promet;
– Klirinški aranžman

(b) Specifični poslovi:
– franšizing poslovi i
– lizing poslovi

(c) Dugoročna proizvodna kooperacija i poslovno-tehnička saradnja.

Za navedena nastavna pitanja koristiti Skriptu (str.102- 120) koja je data studentima kao obavezna literatura.

Osim toga, konsultacije sa predmetnim nastavnikom mogu se vršiti i putem e-maila.

Kolokvijum koji je bio zakazan za 28. april 2020. godine je odložen dok traju mere vanrednog stanja.

S poštovanjem,
doc. dr Gordana Mrdak