Student info

Obaveštenje: 16. oktobar, neradni dan

Obaveštavaju se studenti i zaposleni da će četvrtak 16. oktobar 2014. godine na Fakultetu za diplomatiju i bezbednost biti neradni dan. Tog dana u prestonici se održava vojna parada povodom 70 godina od oslobođenja Beograda. Gost na paradi biće ruski predsednik Vladimir Putin, koji će se, kao i predsednik Srbije, obratiti okupljenima. U paradi će učestvovati 2.600 pripadnika Vojske Srbije i 11 ešalona sa po 180 vojnika, a biće pokazano oko 180 različitih borbenih sistema.

U petak 17. oktobra u organizaciji Fonda Strateške Kulture Moskve i Fakulteta za diplomatiju i bezbednost biće održana velika bilateralna međunarodna konferencija posvećena sedamdesetogodišnjici oslobođenja Beograda od fašizma. Na Konferenciji će učestvovati eminentni ruski istoričari kao i domaći eksperti. Konferencija počinje u 10 časova u svečanoj sali našeg fakulteta. Tim povodom biće otvorena i izložba fotografija posvećena sećanju na ovaj istorijski važan događaj.

Prisustvo studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja Fakulteta za diplomatiju i bezbednost je obavezno.